מירב דגן

כמה מילים: מירב דגן (1984) כוריאוגרפית, פרפורמרית ויוצרת בינתחומית, מנהלת אמנותית של פסטיבל אינטימדאנס 2020. בעלת תואר ראשון במחול וחינוך מהאקדמיה ע"ש רובין בירושלים, בוגרת קורס מטפלים בשיטת אילן לב וסטודנטית לתואר שני בתוכנית הבינתחומית לאומנויות באוניברסיטת תל אביב.
עבודותיה הועלו בפסטיבלים רבים בארץ כמו הרמת מסך, אינטימדאנס, צוללן, פסטיבל עכו, גוונים במחול, א-ז'אנר ועוד, הוצגו במסגרות שונות בשוודיה, איטליה, סרביה, רוסיה וניו יורק וזכו בפרסים שונים – פרס שרת התרבות ליוצרים עד 10 שנים (2019) מקום ראשון בתחרות גוונים במחול (2013), פרס על ביצוע פרס על יצירת וידאו בפסטיבל עכו (2015) ו"out of the box aword" בפסטיבל הפרינג' של גטנבורג (2019).

יצירותיה משלבות עבודות גוף עם פרפורמנס, תאטרון חזותי, עבודה עם קול, טקסט ומוסיקה, ומבקשות לאתגר הן את מדיום המחול/במה והן את האופן בו אנו מתבוננות/ים ופועלות/ים במציאות ובחברה בה אנו חיות/ים. העבודה הגופנית ביצירתה מתקיימת במתח בין הידע המושכל שהגוף אוצר- כמו טכניקות, תנועות, הרגלים, מניירות, לבין הרצון לייצר גופניות ראשונית ולא ממושטרת, ובמתח בין ההתבוננות על הקיים לבין המרד בו.

בשנים האחרונות יצרה עבודות באופן עצמאי ובשיתופי פעולה עם יוצרים שונים כמו סתיו מרין ואופיר בן שמעון. כמו כן מירב היא יוצרת שותפה ופרפורמרית בטוניק קלוניק – פרוייקט מוסיקלי מולטידיסציפלינרי המשלב מוסיקה עם פרפורמנס אקספרסיבי, מחול ווידאו ארט.